Difference between revisions of "Bandmasters"
Jump to navigation
Jump to search
(Arranged Page: Bandmasters) |
(Arranged Page: Bandmasters) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| | | [[Anthony Aquilina]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiovanni Giumarra]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Abel Calleja]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Adeodato Gatt]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Alfons M.Vella]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Alfred P. Hare]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Alphonse Maria Vella]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Andrea (Indri) Borg]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Andrea Grima]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Andrew Coleiro]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Angelo Melilli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Angelo Galea]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Anthony Cassar]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Anthony Galea]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Antonio Micallef]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Antonio Miruzzi]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Antonio Polento]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Archibald Mizzi]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Aurelio Doncich]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carl Maria Artz]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carlo Diacono]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Abela Farrugia]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Abela]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Baldacchino]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Briffa]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Brincat]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Camilleri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Ciantar]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Farrugia Scolaro]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Farrugia]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Galea]] L. Mus L.C.M | ||
|- | |- | ||
| | | [[Carmelo Vella]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Clemente Sciberras]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[David Agius]] A.Mus L.C.M, A Mus VCM (Hons), ALCM | ||
|- | |- | ||
| | | [[Durante Magri Grech]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emanuel Brincat]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emanuel Costantino]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emanuel Spagnol]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emmanuel Bugeja]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emmanuel Galea]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emmanuele Camilleri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Emmanuele Gambin]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Felix Atanasio]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ferdinando Camilleri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Filippo Ciappara]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Francesco Bellizzi]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Francesco Xuereb]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Frank Galea]] T.C., D.E.A.M., F.L.C.M. | ||
|- | |- | ||
| | | [[G. Flamingo]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Gaetano Grech]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[George Martin]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Gioacchino Micallef]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Giovanni Gatt]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Giovanni Giumarra]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Borg]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Giumarra]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Monterosso]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Portelli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Scerri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Spiteri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Stivala]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiuseppe Tufigno]] | ||
|- | |- | ||
| | | [Ġiuseppi Barbara]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiużeppi Camilleri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Gregory Scicluna]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġużeppi Micallef]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġużeppi Portelli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Hector H. Dalli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ian Mallia]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ignazio Catania]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ivan Borg]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[John J. Pace]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[John Thuema]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joseph Chircop]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joseph M. Barbara]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joseph Debrincat]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joseph Sammut]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joseph Vella]] A.Mus L.C.M, A Mus L.S.M, L Mus L.C.M, F.V.C.M. | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joseph Vella]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Lawrence Bonnici]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Lorenzo Grima]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Luiġi Vella]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Michael Borg]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Michael Bugelli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Michael Chircop]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Napoleone Caruana Dingli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Nerik Xuereb]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Orlando Crescimanno]] | ||
|- | |- | ||
| [[Pacifico Scicluna]] | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | [[Paolino Vassallo]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Paul Schembri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Pawlino Vella]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Pawlu Gauci]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Philip Gatt]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Publio Borg]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Raffaele Ricci]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Raymond Cremona]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Raymond Fenech]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Raymond Sciberras]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Richard Bugeja]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[S. Micallef]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Salvatore Mallia]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Salvinu Fabri]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Salvu Azzopardi]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Salvu Mallia]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Saviour Portelli]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Tommaso Galea]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Vinċenzo Ciappara]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Vincenzo Costa]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[William Abbott]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[William J. Worley]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Joe Bugeja]] A. & C.E. | ||
|- | |- | ||
| | | [[Alfred P. Hare]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Ġiużeppi Busuttil]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Raffaele Ricci]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Vincent Bonnici]] K.T.L | ||
|- | |- | ||
| | | [[Alfred Calleja]] OFM.Conv. | ||
|- | |- | ||
| | | [[Abel J. Mizzi]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Vince Bonnici]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Eucharist Muscat]] | ||
|- | |- | ||
| | | [[Raymond Zammit]] | ||
|- | |||
| [[Charles E. Zammit]] Ph.D,D.Mus.,F.L.C.M.,F.V.C.M.,F.R.S.A.,F.G.M.S. | |||
|- | |- | ||
|} | |} |